Närvilisus. Kuhu pöörduda ja mida teha? 12.07.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Olen enda pärast juba väga mures. Olen pidevalt väga pahur, närviline. Iga pisiasi ajab mind väga närvi, isegi see kui mul elukaaslane kõrval sööb.
Kuigi see ei tohiks mulle nii mõjuda. Närvihoodes olen püüdnud isegi endale viga teha. Vahepeal hakkan lihtsalt nutma.
See ei ole ju normaalne?
Elukaaslane on kõigerohkem mures minu käitumise pärast. Ja loomulikult tahan mina väga aidata ennast. Tahan olla rõõmus ja mitte karjuda kogu aeg, asju lõhkuda .

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Jalutuskäigud ja juba täna - 5-7 km (kui mingeid tervislikke vastuväiteid ei ole).
2) Õppida psühhoregulatsiooni, pingetgest vabanemist, (minu Palve-Meditatsiooni esimene samm eelkõige).
3) Töö/õpi- ka puhkerežiim korda.
4) Elusihid korrigeerida ja endale täpsustada.
vt. Tervisemaja soovitused minu rmt-st "Väljavalitu".
Rõõmsameelset harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet