Lahutus - kust leida Soomest (Turu ümbrusest) eestikeelset psühhiaatrit? 27.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul seisab ees lahutus. Minu mees teatas kuu aega tagasi, et armastab oma endist naist, kes on minust 16 aastat noorem. Naine jättis ta maha 5 aastat tagasi ja enne seda olid nad olnud koos vahelduva eduga 9 aastat. 5 kuud tagasi liisisime tema pealekäimisel Soomes maja. Arvutis leidsin nende esimese vestluse, mis oli tehtud juba 2 kuud peale meie maja vormistamist, kus minu mees ise alustas temaga jälle suhtlemist. Oleme koos olnud 2 aastat. Juba 3 nädalat kasutan tablette Opamox 0,15g, mille kirjutas mulle välja siinne perearst. Natuke kergemaks on nad enesetunde teinud, aga mingit suuremat kergendust ei tunne. Mul pole eriti ka selliseid lähedasi siin, kellega tahaks väga oma murest rääkida. Hing on nii haige. Arvan, et vajan professionaalset inimest, kellega sellest rääkida. Veel elab ta minu juures, aga käib siis iga 2 nädala tagant Eestis. Iga tema telefoni sisse tulev sõnumi signaal teeb kohutavalt haiget. Mees on 40, käitub väga enesekindlalt ja kohati isegi ülbelt, kuigi on mulle öelnud, et tunnneb ennast minu ees ebamugavalt. Olen küsinud mitmeid kordi, kaua sa siin veel elad, vastab, et nii kaua, kui vaja ja tema mingeid plaane ei tee, läheb kuidas läheb, aga tema jaoks on meie suhe läbi. Viimasel kaotasin selle kuu jooksul esimest korda kontrolli enese üle, läksin hüsteerikasse,läksin talle kallale, lõhkusin asju ja lihtsalt röökisin. Enne seda lihtsalt kogu aeg endasse tõmbunud, kurb ja nutsin iga päev.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uus lehekülg, uus eluetapp, vanas haavas ei "ukerda", enda seisukohad tema suhtes selgelt teada anda. Muud asjad ametlikult, juriidilelt lahendada, et hiljem ütlemisi-probleeme-kahjunõudeid ei tuleks.
Eestikeelse psühhiatri leiate internetist, aga kindlasti saate abi ka soomekeelse spetsialisti käest.
Meelekindlust, otsused paika. Režiim, et oleks töötegemiseks jõudu ja hing rahulik. Pikemad jalutuskäigud on kasuks, minu Palve-Meditatsiooni esimene samm (aeglaselt-rahulikult, rahustavalt; enesetunnet jälgides, puhkepausike iga sirutuse-painutuse-lähteasend järgselt).
Ennast ei tohi süüdistada, süüdlasi ei tasu otsida ka endast väljaspool.
Otsida tuleb Lahendusi ja neid siis realiseerida.
Inimene - tunne rõõmu ja õnne sellest, mis sul ON ja ära vaeva end liigselt sellega, mida sul hetkel ei ole.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet