Mehe õde on ummikus 21.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Oleme mehega kaua koos olnud ja olen tema õega alati ideaalselt läbi saanud ja lausa kokku kasvanud. Kuid kahjuks on võtnud asjad imeliku pöörde, mis mind lausa šokeerisid. Hetkest mil mehe õemees hakkas palju komandeeringutes käima (u. 2 aastat), käib kodus vaid nädalavahetustel - on mehe õde kõvasti muutunud. Ta räägib pidevalt halba oma sugulastest (ka paljud oma mehe sugulased on eemale tõrjunud) ning minu mehele mõtleb lugusid minu kohta välja...mis nüüd hiljuti välja tuli. Põhiline süüdistus on selles, et ta sisendab mehele, et mina ei taha, et mees seal käiks (kuigi me käime tihti, vähemalt korra nädalas ja tihti ka ööbime). See on muidugi vale, minu jaoks on perekond alati olnud esmaoluline. Ning meie peres on alati üksteist hoitud ning tagarääkimine on tabu. Muidugi ma mehe õele ka ütlesin, et selline käitumine ei ole okei ja tagarääkimine ei iseloomusta lähedasi inimesi, sest halba rääkida oskavad ka kõige kaugemad inimesed. Olen väga pettunud ja kurb. Muidugi ma annan selle kõik andeks armastusest tema vastu, kuid sisemuses ma ei tea, mis ma tegema peaks, et ma meheõde taas sajaprotsendiliselt usaldada saan. Minu meelest seljataga minust rääkimine näitab justkui õelust ja kadedust ning mul on nii kahju, et see nii on läinud. Ma tean, et need on tema sisemised probleemid, millega ta peab toime tulema. Kuid äkki oskate soovitada kuidas ma teda aidata saaks. Ilmselt on tal armukadedus probleemid? Sest kunagi rääkis ta mulle, et talle tundub, et vend on armukade kui mina koos temaga palju olen. Hakkasin siis selle pilguga vaatama, mis on tegelikult absurdne, sisendasin ma endale ...miks peaks mu mees armukade olema kui ma ta õega suhtlen. Palun nõu:)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mehe õega las tegeleb abikaasa. Need tagarääkimised jaotuvad kahte rühma:
a) ongi mingis vallas kibestunud, kade jms ja ...tagarääkimine;
b) on ka haiguslik variant võimalik. Ka sellel puhul las tegeleb sellega Abikaasa. Rohud olemas.
Elage oma pereelu ja a) või b) variant selgineb ajaga, sellega teie ei tegele!
Mehe abiga saab kõik korda.
Võidupäeva tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet