ÄREVUSHÄIRED JA DEPRESSIOON 21.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

TERE, SOOVIKS ABI, KUIDAS ISE JAGU SAADA ÄREVUSHÄIRETES JA DEPRESSIOONIST. MUL VAEVAB VIIMASEL AJAL PEARINGLUS, SÜDAMEKLOPPIMINE JA IIVELDUS. OLEN JUBA NII MEELEHEITEL, ET EI OSKA KOHE MIDAGI TEHA. TÖÖL KA PRAEGU KÄIA EI SAA, OLEN HAIGUSLEHEL. KODUS OLLA ON KÕIK OK JA KUI ÕUE LÄHEN VÕI POODI, SIIS HAKKAB SÜDA KLOPPIMA MIS HIRMUS, PEARINGI KÄIMA JA JALAD LÄHEVAD KOHE NÕRGAKS ALL ET MIS HIRMUS. EI TEA KOHE, KUHU PEAKS PÖÖRDUMA. TAHAKS LASTEGA VÄLJA MINNA, AGA EI JULGE, KARDAN, ET MUGA MIDAGI JUHTUB....SÜDA ON MUL TERVE, OLEN KÄINUD SÜDAME KONTROLLIS, KÕIK OLI KORRAS. SÜDA LÖÖB VAHEL MINUTIS 100 LÖÖKI JA VAHEL ROHKEM....SOOVIKS MINGIT ABIGI, ET SAAKS RUTTU TÖÖLE TAGASI MINNA JA JULGEKS VÄLJAS KA LIIKUDA, ET EI PEA KOGU AEG HIRMU ALL OLEMA, ET MUGA MIDAGI JUHTUB....SUURED TÄNUD....

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater, AD, harjutused (viis rühma), "uued prillid" e uued hoiakud-prioriteedid (vt. minu rmt. "Väljavalitu").
Kiiresti ja tõhusalt mõjub minu Palve-Meditatsiooni harjutus (esimene samm) /vt. varasemad/.
Kehaline aktiivsus: jalutuskäigud, võimlemine jms.
Korralik töö- ja puhkerežiim, eluterved kombed.
Iga tera kaalukausi tervise poolele tuleb kasuks (näiteks, võtes silmast üliväikese puru ära tunneb inimene end nagu õndsuse aias). Psüühikaga ei ole suur v. väike, oluline on kaalukausi tervise poolele teri koguda.
Päevik on suureks abiliseks.
Need Teie probleemid on kõrvaldatavad.
Tegudele.
Jüri O.-M. Ennet