Kuidas käituda oma alkohoolikust vennaga? 21.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kas oleks mõni näpunäide. Kuidas ma peaksin käituma oma alkohoolikust vennaga, olen kõike proovinud, vihaga ei aita, ilusti rääkinud, ei aita, teda eiranud, ei aita, ikka mingi aja pärast muutun lahkeks. Kui ma talle raha ei anna, muutub kurjaks.

Vahel küsib raha nii kavalalt, et pärast saan aru, milleks seda vaja on. Kunagi aastaid tagasi sain ta Wissmarisse, siis oli 1 a kaine ja nüüd läheb tasapidi allamäge.
Koos ei ela. Mis oleks mõistev käitumine,
P.
Ise käisin AA-s, aga see mind ei aidanud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes Vennale autoriteet? Kui tal veel tööots, siis töökohal olev juht või juhtkonnast keegi. Sotsiaalne tegur on inimesele oluline.
Perearst ja tema kaudu probleemile läheneda (magu, maks, kops jms vajavad ju ravi ja ... selle raames saab ka alko küsimust lahendada).
AA mõju on individuaalne ja ühele mittesobilikkus ei välista sobilikkust teistele.
Esivanemate haual käia ja selgitada, et nende eluvõitluse nimel on ka meil kohustus siin Ilmamaal midagi korda saata oma oskuste ja teadmiste piires. Kõik tööd on vajalikud, tuleb olla oma ladkonna Meister.
Eks see alkoholism on suuresti ka eestirahva aeglase suitsiidi tekitaja. Eks sedavõrd on ta aeglase suitsiidi tekitaja ka üksiküritaja aspektist.
Nii talle, vennale, öeldagi.
Muud vastused on südamesopis sügaval!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet