Psüühilised probleemid 11.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ma vihkan, mulle ei meeldi oma laused, mõtted, teod. Ma ei tahtnud esimesena seda lauset kirjutada, aga kirjutasin. Ma ei oska küsimust sõnastada, sest psüühilisi probleeme tundub nii palju. Samas ei ole neid palju. Mis kogus on palju. Inimesed surevad, nälgivad, kannatavad, piinlevad ümberringi. Miks mina siin kirjutan või abi otsin. Kõrvaltvaatajale võiks tunduda mu elu üle keskmise. Ei olen keskpärane või madalam. Jälle on see tunne, et ei oska ära seletada. Ometi olen juba nii mõndagi kirjutanud. SEE POLE SEE. Aga kui kõrvalt vaatajana loeksin, siis on see ju nagu seletus. Ma ei taha mitte midagi teha (inimene ei peagi midagi tegema, ära siis tee midagi), kõik arvavad kõige kohta nii erinevalt, ma tõesti ei tea mida mina arvan, kui ma midagi arvan, siis see arvamus ei meeldi mulle või ei lähe kokku või ei ole sobilik. Ma vaatan pool päeva, kuidas valutult nii teistele kui endale siit ära minna, teise poole otsin lahendusi. Võimalusi mis aitaksid. Ärge öelge haara millestki kinni, sest ma kirjutangi, et nii palju on variante, et ei saa, kui valin, siis kahetsen, kui valin, siis pole see õige ja parim. Tegelikult pole üldse vahet, kas ma räägin lähedastega või spetsialistidega kõik on sama. Mis see kõik on ma ei tea. Ja ikkagi ma kirjutan siia ka, sest paar protsenti minust loodab, et ma hakkan asjadest aru saama, et ma suudan taluda ennast ja teisi enda mõtteid ja teiste mõtteid.
Ma seletasin, samas ei seletanud ära. Ma elan, samas olen. Ma vaatan, samas ei vaata, ei näe. Ma kuulen, aga ei kuula, samas ikkagi tundub, et kuulan ja kuulen. Ma tahan, et ma tahaksin õppida, suhelda, naerda, päriselt tunda, päriselt....ma juba peas mõtlen valmis, mida Te ütlete, see on kohutav, mõtlen ette kogu aeg, mis saama hakkab. Ma ei taha tähelepanu, ometi olen selle juba mingil määral saavutanud oma haiglas olekuga (enam ei ole haiglas)....ometi ma soovin olla edukas, imetletud oma piirkonnas tuttavate seas, mitte kuulus ei taha ma olla.....keegi ei näe kunagi, mida ma tegelikult praegu öelda tahtsin ja ma ei saa ka ise sellest aru. Suletud ring.....suletud ring ongi suletud ring...nõiaring....mitte et nüüd jälle igaüks selle tegelikult ümber lükkab. Eelviimane lause on arusaamatu, aga mina saan aru.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Haiglas olite, kirjutati Serdolecti. Rohi on v.hea. Psühhiaatriga tihe koostöö on vajalik. Korralik puhkus on sadade probleemide korral hea abilmees. Jalutuskäigud.
Tervislikud eluviisid. Kannatlikkust. Rohtu võtta järjekindlalt. Ebameeldivatest tunnetest informeerida raviarsti, et vajadusel muutusi teha.
Nii saabki nõiaringist võluringi, mis aitab ja abistab igapäevaelu toimetusi.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet