Cipralexilt üle Eslorexile 03.06.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mure selline, et peale teise lapse sündi kannatasin umbes 9 kuud ärevus-ja paanikahäirete all kuniks pöördusin perearsti juurde selle murega. Mulle kirjutati alguses Cipralexid ja need mõjusid mulle väga hästi, kasutasin neid 3.5 kuud, kuid rahalise olukorra pärast olin sunnitud apteegist võtma seekord Eslorexid (analoogid). Olen neid võtnud 11 päeva 10mg hommikuti. Enesetunne on pärast seda tunduvalt halvemaks läinud, tagasi on vähesel määral ärevust ja surumist rinnus jne...Kas võib olla, et Eslorex lihtsalt ei sobigi minule või on asi selles, et rohtusid vahetasin? Kas peaksin võtmise lõpetama?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Piltlikutl, seljankat keedavad erinevad kokad erinevalt, väikesed eripärad on ka eri firmade analoog-toodangul ja tundlikud seda tunnetavad.
Karp endist rohtu, harjutused ja "uued prillid" - muud varianti pole. Ilma harjutusteta olulisi muutusi ei tule.
vt varasemad soovitused.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet