Toetus peale suitsiidikatset 28.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu hea sõber üritas 4 nädalat tagasi sooritada enesetappu. Ta viibis 3 nädalat haiglaravil ja nüüd otsib minult tuge ja abi. Kahjuks jäävad minu teadmised selles vallas väga nõrgaks.
Olen kogu tema loo korduvalt ära kuulanud ning püüdnud juhtunusse suhtuda erapooletult. Nõu ma kahjuks talle anda ei oska. Ainus, mida olen oma tarkusest teinud on see, et püüan talle füüsilist tegevust leida ning juhtida mõtted varasematele meeldivatele aegadele. Püüdnud uurida meie ühiste tuttavate käekäigu kohta jne.
Ma saan aru, et ta ootab minult rohkemat, aga ...
Tema meeleolu on väga kõikuv. Vestleme temaga meeldivatel teemadel, aga ühel momendil ta n.ö. vajub ära oma kurba maailma.
Sooviksin teada, kuidas oleks teda kõige targem aidata ja samas ennast mitte lasta „energiast tühjaks imeda“.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui arst rohtu soovitas, siis seda korrapäraselt võtta. Arsti jutul ka regulaarselt käia. See olgu esikohal.
Teiepoolne toetus on hea, aga olgu mõistuse piies. Muidu võib tekkida õpitud abitus ja jäätegi teda toetama, "nunnutama".
Igapäevaelu tegemiste juurde pöördumine on parim, sinna siis teda suunatagi.
Parimat soovides,
jüri O.-M. Ennet