Tähelepanu inimeste seas 11.05.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, dr. Ennet! Mul on läinud elus viimasel ajal nii, et olen oma alal täiesti edukas. Mind tõstetakse esile firmas, kus ma töötan ja tuuakse teistele töötajatele eeskujuks. On neid, kes on minuga koos rõõmsad selle üle, kuid on ka üks grupp selliseid, kes on kadedad ja kes pööravad peale esile tõstmist mu tööle ja töötegemisele tohutult tähelepanu ja rohkem sellises võtmes, et kas olen uhke ja kas püüangi teistest parem olla jne. norivalt ja mitte sugugi positiivselt. See segab töötegemist ja keskendumist. Enamasti on need norijad selline seltskond, kes tahavad ise kõiges parimad olla ning kellele ei meeldi, kui keegi neist üle on. Ütlesin küll tagasihoidlikult, et mul on ka arenguruumi, kuid neile läheb vaid korda fakt, et mind tõsteti esile. Tegelikult olen ma selline inimene, kes tähelepanu ei naudi. Kuigi, nagu kõik, vajan ka mina tunnustust. Kuid üldiselt olen tagasihoidlik ja isegi häbelik. Mul ei ole eriti tugev närvikava, mida tahaksin parandada. Mul on näiteks läinud närvipingest süda pahaks kunagi. Sporti ma teen, värskes õhus jalutan. Minu elus on palju suhtlemist ja vahel tunnen, et väsin sellest. Kuid vaatamata sellele ei saa ma sellest puhata, sest elu dikteerib omad vajadused. Palun nõu või vähemalt toetavat sõna.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meie tööde-tegemiste hindajaiks on kas asjatundjad, asjatundmatud või siis meie ise. Asjatundmatute arvamuse osas aitab nn neile noogutamine ja ikka omaviisi rahulikult edasi teha. Sama kehtib ka kadetsejate suhtes. Kui kadedaid, siis on tegu ilmselt teil hästi tehtud. Asja võtke sportlikult - tulete esikohale, siis te ju ei nuta tahapoole jäänute üle. Asju võtta sport-mänguliselt.
Elu on mäng(uline) ja selliselt teda ka võtta. (vt. varasemaid soovitusi).
Head mängulusti soovides,
jüri O.-M. Ennet