Ärevus, segadustunne peas, närvilisus. 28.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Tegelikult on see mind vaevanud juba keskkooli algusest saadik. Olen asja üritanud parandada sportimisega, rahustavad teed, meditatsioon ja muud seesugused viisid. Olen tähele pannud, et see käib mul periooditi. Kord on selline rahulik faas, kus kõik on justkui lill ja siis teinekord tuleb jälle painama.

Tunnen sellist nö segadustunnet peas, a´la näiteks kõikjal on niipalju informatsiooni ja uusi asju mida endale omandada, aga kõike justkui ei jõua ning ei suuda. Tunnen, kuidas linnas olles kõik mind justkui jälgivad ning mida nad minust mõtlevad. Selline raskustunne pidevalt peas, mis justkui surub pidevalt ja kurnab vaimselt. Teinekord jälle tunnen, kui palju erinevaid vigu mul on ning siis lihtsalt ei suudagi millelegi muule mõelda. Väga raske on elus kuhugi jõuda ja midagigi saavutada, kui ma ei suuda end vaimselt tasakaalustada ja korda seadistada. Nagu öeldakse, et enne õpi ennast armastama ja siis suudad teisi armastada ja maailma positiivselt näha.

Teadmine, et ees seisab näiteks tähtsam kohtumine teise isikuga ajab peopesad higiseks ning näo õhetama. Kui ma tean, et järgmine päev on midagi sellist tulemas, siis ei saa eelneval ööl absoluutselt und. Seesugune närveermine ja ärevus on seedesüsteemi ka tuksi ajanud. Sinna kuuluvad siis näiteks kõhugaasid, mulksumine, kõhukinnisus.

Panin kõik hingel oleva kirja ning loodan, et saaksite mind vähegi õigele teele juhtida ning vastavaid soovitusi anda.

Lugupidamisega
Närviline noormees

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohkelt soovitusi saad minu raamatust "Väljavalitu" vt. sealt eelkõige Tervisemaja ptk-d.
1. Pane paika tegude- ja puhkerežiim. Puhkuse arvelt ei võta, s.o. une arvelt ei võta.
2. Minu PM harjutus parandab aju verevarustust (vaimne töövõime suureneb), vabastab liigsetest pingetest, õpetab selgeks psühhoregulatsiooni algtõed.
3. Esinemisoskus ja -julgus tulevad harjutamisega. Loe suurmeeste elulugusid ja sealt saab ka endale enesekindlust.
4. Leia võimalus ja vestle ka psühhiaatriga, et neid segasus-tundeid, ebameeldivusi, teiste arvamusi jms. üheskoos arutada ja selles vallas vajadusel ka toetavaid nõuandeid saada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet