Raskusi emotsioonide kontrolli all hoidmisega 25.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Viimasel ajal olen täiesti ära keeranud. Sõna otses mõttes ei suuda enam oma emotsioone kontrolli all hoida. Iga pisiasi ajab vihaseks (lausa lõhkuma) ja kõiksugused filmid jm ajavad nutma. Üks hetk naeran ja sekund hiljem võin nutta või vihastada nii, et maa must. Millest võib tuleneda selline tuju muutus? Ma saan sellest ise aru ja katsun end tagasi hoida, kuid vahel lihtsalt ei suuda.
Olen kodune ema ja elan koos lapse isaga. See kõik on mulle uus (nüüdseks oleme koos elanud 1,4a). Olen mõelnud, et pinged ja uus eluviis toob minus välja sellise poole. Hiljuti on hakanud mul ka käed värisema nii, et see segab juba söömist ja muid tegevusi. Kuidas saaksin taas oma emotsioonid kontrolli alla ??

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Korralik puhkus, piisav unepikkus (abikaasa võib/peab mõni öö last vaadata).
2. Minu PM harjutus - õpetab pingeid maandama, loob eeldused heaks uneks. Teha mitu korda päevas. vt. PM - esimene samm. (vt eelnevaid soovitusi).
3. Rahustav tee ja soe dušš.
4. Ümiseda-laulda lapsele - võib ka omal viisil ja oma sõnadega. see rahustab last ja ennast.
5. Töid-tegemisi abikaasaga jagada.
6. Vajadusel psühhiaatri jutule.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet