Väline närvilisus loote east saati 18.04.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kui ema oli minust rase 1966a siis tahtis aborti teha minust ja isa lõi tal selle eest hambad kurku.
Ma olen väliselt närviline ja sisemiselt rahulik, st kui midagi teen olen kogu aeg rahulik, kui aga tegevusetu, siis närviline ehk teinekord äkiline, mis pidi tulema iseloomule Tulihobuse aastast.
Psühhiaater annab mulle Abilyfit, kahjuks on kõik uued rohud mitte ravivad vaid sümptomite alla surujad, nii oli Züprexaga, kus poole aasta pärast kõik sümptomid tagasi olid. Psühhiaatrid tõstsid 30 kg kehakaalu Züprexaga, mille tagajärjel veresuhkur läks kõrgeks, kolesteroolid halvaks ja nüüd on perearsti jutu järgi oodata suhkruhaigust. Üldiselt on psühhiaatri probleem selles, et ükski saadaval olev rohi ei sobi mulle, järgi kõik katsetatud. Abilyfi võttis ära selle närvilisuse, aga enam ei võta paigalpüsimatust ära, Seroguel mõjub samamoodi ainult selleks päevaks, mil võtad ja paneb magama, sest ma olen ülitundlik ja 200 mg on mulle palju, aga ka ei ravi. Olen kuulnud uumatest tablettidest, mis pidid piparmündi maitsega olema, kas see sobiks mulle?
Millega saaks selle närvilisuse ära, mis on kaasassündinud, et Abilyfy enam ei aita ja olen ülitundlik seoses sellega ei talu ka kangeid rohte ega ka etanooli, tramadoli, mis on arstipaberitel kirjas. Ei jõua ka kogu aeg midagi teha. Neljandas elueast on mind pandud rasket tööd tegema, nii et süda on lamedas asendis, viiendal eluaastal jäin auto alla ja sees on tükike maksa ja pean sööma viis korda päevas vähemalt ja väikses koguses, et jõuaks ära seedida toit ja ei jääks keha nälga.
Olen ka invaliid, kolm insulti, kõnehäired, kusjuures kõik kolm on tekitanud arstid.
Öelge siis, kas mulle on rohtu selle paigalpüsimatuse jaoks, millele Abilyfi algul nii ilusti aitas?
Kuna sõidan eluaeg autoroolis siis kindlasi ei saa sellised rohte võtta, mis autoroolis halvasti mõjuvad.
Lugupidamisega ja Päikest soovides SINIMERI

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Iga inimene on erineva tundlikkusega rohu suhtes, igal inimesel on ka erinevad (kui üldse on) rohu kõrvaltoimed. Siit tuleneb: a) ravimi annus individualiseerida, endale sobiv annus leida, b) kõrvaltoime osas on ka nendele kõrvaltoimetele vastu töötavad arstirohud olemas.
On ka päris uusi rohte.
Koostöö psühhiaatriga. Perearsti nõuandeid on ka vaja arvestada.
Seega - mitme tundmatuga võrrand, aga siiski lahendatav.
Inimene on sündinud siia Ilmamaale selleks, et olla õnnelik ja see sõltub väga palju meie hoiakutest.
Elus, töövõimeline, tegutseja - järelikult olen õnnelik! Selline on minu credo.
Päikest südamesse!
Jüri O.-M. Ennet