Rest Quiet 30.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervitusi Pärnumaalt.
Olen vanem mees, aga uudishimulik. Selles eas ei ole uni enam nii hea kui noorelt. Sattus silma Rest Quiet. Firma kiidab ( tüüpiline ). Vastunäidustusi pole jne. Aga kas tulemusi peale platseeboefekti ka on - seda tahaks teada.
Kas Teie unevaesetelt ja selle meetodiga ravinud patsientidelt tagasisidet on?
Tänades . A. P.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ei kasuta.
Kui mingid plaastrid jms. kõne alla võtta, siis pea piirkonda ma neid esmavalikul ei paneks, kasutaks idamaiseid akupunktuuripunkte kehal, jäsemetel.
Elades siinses kultuurivööndis soovitan ja eelistan siinset.
Somnols jt on teatud perioodil head. Harjutused rahustavad, soodustavad und. Mõnus aktiivsus päeval on hea une eelduseks.
Päevast infot valida (ka kehalist toitu ju valime) ja suhtumist infosse muuta - mitte üli-emotsionaalselt kõike ja kõikjalt infoväljast võtta.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet