Mehest lahkuminek, lapsehooldusõiguse probleem 15.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu mees jättis mu maha, kui ma sünnitasin talle tütre. Ma armastasin teda väga, möödas on juba 9 kuud, kui me ei ole enam koos ja ma ei ole temast ikka veel üle saanud, ma mõtlen temast kogu aeg, näen unes, et oleme koos. Ma igatsen teda väga. Ma elan praegu vanemate juures. Tütar on põhiliselt minu vanematega, sest ma ei taha kodus olla. Sest isa ja ema ei mõista mind, mis ma tunnen, ja nad arvavad, et ma ei sa millegagi hakkama. Seda on terve elu olnud, nüüd tahab minu ema mult mu tütre hooldusõiguse ära võtta. Ma käisin Ahtme haiglas, olin 10 päeva ja tahan olla oma lapsega nüüd rohkem koos.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oma ema ja isaga võimalik ühismeel ja ühiskeel leida, et last paremini kasvatada. Ahtme Haigla tohtri soovitusi arvestada ja end tervislikult tugevamaks teha.
Lapse probleemid-areng olgu esikohal.
Mees, kes lapse sündides kodust jalga laseb, ei ole mees, ei vääri mehe nime ja ei ole taga-, ette- või kõrvale nutmist väärt. Ei ole. Temalt tuleb lapse kasvatamise raha NÕUDA, mitte paluda, vajadusel ametlikult alimentide jms näol.
Lapse eest hoolitsemine ja ema-isaga ühiskeel leida, see on esimene!
Sinul on Laps, sellel nn mehel seda ei ole. Sina saad olla õnnelik. OLE, sul ju laps!
Küll leiad eluteel ka ÕIGE elukaaslase.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet