Kergesti närviminek 02.03.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tihti lähen kergelt närvi ja väga mõttetute asjade peale.
Sõbrad, kes teevad midagi sellist, mis mulle ei meeldi, nende peale hakkan kohe karjuma. Isegi väga väikeste asjade peale.
Kui mind miski närvi ajab hakkan karjuma ja väga hullusti.
Lihtsad asjad ajavad mind närvi, ma karjun, nutan ja jälle karjun.
Kodus on kõik korras ja üldse on asjad hästi, aga ärritun nii kergelt.
Kui ma järele hakkan mõtlema, siis leian, et minuga ei ole kõik korras nagu peaks. Ema on kah tihtipeale öelnud, et peaksin pöörduma kuskile.
Kas ma kujutan seda ette või miski ongi valesti ?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Inimesel on keha ja temal on ka psüühika. Need on omavahel seotud ja nende mõlemi kaudu saame enda käitumist suunata, mõjutada. Kes oskab keha juhtida, see saab ka vaimuelu juhtimisega paremini hakkama.
Alustada kehalistest harjutustest. Kehalised harjutused-treening õpetab ja aitab ka psüühikat kujundada. See aitab ka liigsetest pingettest vabaneda.
Rahulikkusele aitab kaasa ka korralik puhkus. Une arvelt ei tohi midagi ette võtta. Uneaeg on puhkamiseks.
Minu Palve-Meditatsiooni esimene samm on suureks abiliseks.

ENNETI PALVE-MEDITATSIOON
Esimene PALVE – Ringutus-Sirutus ja Lõdvestus
Ringutan-sirutan end Taevatähe e. Taara poole (Taara on hindi keeles Taevatäht).
Käed üles, kõht sisse, rind ette, õlad taha, pea kuklasse, naeratus näole.
Lõdvestus. Siis rahulikult painutus ette alla, kael-õlad pingevaba (“Pea ripub
pingevabalt nagu Tootsi Maakera nööri otsas”), lõdvestub ka lumbo-sakraalne regioon e.vööpiirkond.
Lõdvestub kogu keha!
Tagasi lähteasendisse (püstiasendisse): “rullin end püsti, sirutan end”.
Harjutuse eesmärk: keha ja mõttemaailma lõdvestumine ja hingeelu rahustamine.
Palveharjutust teen rahulikult, õndsalt. Alustan 3-5-7 korrast, kordade arvu järk-järgult päeva-paari tagant suurendades. Leian endale ise sobiva korduste arvu.

Kõik on treenitav, mitte ainult keha, aga ka psüühika, käitumine!
Tablette-ravimeid praegu küll vaja ei ole.
Head harjutamist,
Tohtrionu Jüri