Pidev unetus 16.02.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Eelmise aasta detsembri esimesel poolel hakkasin kogema unetust. Ehk siis kui varem tulin töölt ja tundsin et silm vajub kinni ja uni tuleb, siis nüüd hakkavad silmad kipitama, mingit uimasust ei tule ja magama enam ei jää. Juba kolmandat kuud magan arstirohu abil ainult.
Enne kui see häda tekkis, sai kantud mõnda aega oma rumalusest kitsast kaabut, ehk siis peale peast võtmist tundsin nagu pea oli surnud. Ja mõnda aega hiljem tekkis kaelanärvivalu.
Kas minu unetus võib olla põhjustatud närvidest? Põdesin mõnda aega ka oletatavasti depressiooni, kuid siis unetust ei olnud, vaid vahest kergemad unehäired. Siis oli kõht korrast ära ja liigesed valutasid.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Hästi mõjub see, kui saame une-eelsete harjutustega just kaela-, kukla- ja vööpiirkonnas pinged maha võtta. See lõõgastab lihaseid ning rahustab südametegevust, hingamist ja hingeelu.
Olen kõigile soovitanud järgmist harjutust (võib ka toas teha):
Mõnusalt ringutades näpud taeva poole (lae suunas), nina üles, õlad taha, rind ette ja kõht sisse, naeratus suule
Seejärel painutus ette; kael, kukal ja vöökoht lõõgastada nagu märg pesu nööril, pea alla rippumas nagu kõrvits nööri otsas.
Mina teen seda harjutust väljas: kui oli suurte tegude päev, sirutan käed Suure Vankri poole; kui päev oli vähem toimekas, siis Väikse Vankri poole.
Kaela-kukla lõõgastamine on vajalik: selle piirkonna kerged harjutused, massaažiharjake (kukla piirkond) on väga kasulik,
Rahustavad teed apteegist on kasuks. Soe dušš lõõgastba ja rahustab.
Rohkem soovitusi vt. minu raamatust "Väljavalitu".
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet