Antidepressandid ja rasedus 11.02.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Olen tarvitanud Cipralexi ärevuse maandamiseks juba umbes viis aastat. Nüüd sain teada, et olen rase. Ravimi infoleht ütleb, et ei tohi lõpetada ravimi kasutamist järsult, aga edaspidine tarvitamine pole ka raseduse ajal hea. Kuidas peaksin toimima?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravim nädala-kahega (annust vähendades) lõpetada. Jalutuskäigud ja rahustavad teed. Juuste harjamine. Mõnuga teha sünnitamiseks soovitatud harjutusi.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet