Pidev masendus kaitseväes olles 23.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen hetkel aega teenimas Eesti kaitseväes ja juba pikemat aega on olnnud väga raske olla. Ma ei suuda enam mitte millelegi korralikult keskenduda ja peaaegu iga öö on suured raskused magama jäämisega. Mul pole kunagi olnud raskusi sellise asjaga. Samuti ajavad mind pidevalt igasugused väiksed asjad väga närvi. Ja kui pärast mõtlen selle peale, siis saan aru, et kui mõttetu asja peale närvi läksin. Samuti on tihti peavalud. Valuvaigistid on aidanud peavalude vastu. Pole mingit motivatsiooni siin kaitseväes olnud ja ei tule kah, kuna minu jaoks on täielik ajaraiskamine ja maksumaksja raha raiskamine. Lihtsalt selline tunne on, et tahaks nutta vahepeal. Või peaks ennast kuidagi katki tegema, et minema saada siit. Ei oska mitte midagi muud nagu teha. Tahakski teada, et kas see ongi normaalne, et sellised mõtted ajateenistuses tulevad? Juba juulikuust saati on nii. Lootsin, et ajaga läheb paremaks ja harjun ära ehk....ainult hullemaks on läinud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tervishoiupunkti tohtri jutule, sealt saab abi meeleolu korrigeerimiseks, sealt saab abi une parandamiseks. Kindlasti kohe jutule ja rääkida oma kõigist muredest.
Uue keskkonnaga harjumine on mõnedel raskem, mõnedel kergem.
Motivatsioon - negatiivne tuleb keerata nö positiivseks, et tore võimalus end vaimselt-kehaliselt karastada, end ületada. Töid-tegemisi-õppust võtta rõõmuga, siis on raskused kergemni talutavad. Neist ju pääsu pole, rõõmsameelselt on mõnusam ja saab teistelgi tuju tõsta.
Spordisaalis ju ületatakse veelgi suuremaid koormusi, et ennast edendada. Toimetusi võttagi sportlikult, sportmänguliselt, harjutuslikult.
Arstipunkti olgu esimene minek!
Julge ei karda!
Jüri O.-M. Ennet