Sundmõtted, tõmblemine 20.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mida teha, kui teleka käima panen, siis hakkan mõtlema, et mul peab peas olema hea mõte. Kui on halb mõte samal ajal, kui teleka käima panen, siis hakkan ennast liigutama ja kui ma ei liiguta ennast, siis hakkan kartma, et midagi juhtub. Peas on kohe selline sundmõte.
Üldse, kui saapaid jalgagi panen, siis peab hea mõte peas olema.
Koolis kui kirjutangi või söön, siis peab hea mõte peas olema ja kui teen midagi halva mõttega, siis hakkan ennast liigutama kartusega, et midagi juhtub.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Halvale mõttele pane mõttes sulud ja selle ette + märk. +märki pannes muuda sulgudes olev mõte heaks mõtteks ja siis pane saabas jalga jne. Näiteks, pähe tuleb mõte: "Olen kurb", siis see mõttes sulgudesse ja (olen kurb), sulgude ette + märk ja sisu muuta positiivseks + (Olen Rõõmus!).
Lihtsam variant. Mona-Liisa e Kalevi või Linda naeratus. Kerget Kalevi naeratust (nagu Mona-Liisa) tehes on mõtetel alati positiivne toime.
Minul toimib see hästi, toimib ka sinul!
Tervitab
Arstionu Jüri