Närvitsemine 07.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on probleem närvitsemisega, iga asi, mida mu isa küsib, uurib või teeb, kõik asjad ajavad mind närvi. Kindlasti on see seotud mu stressirohke eluga, kuid ma lähen tõesti väga kiiresti närvi ja mul on tunne, et ma ei saa seda kontrollida, nagu see võtaks võimust, maha rahunen ma mingi aja pärast, kui saan kõik asjad välja öelda. Mis ma tegema peaks, et suudaks närvilisust kontrollida ning millest see kõik tuleneb?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik on treenitav, treenitav on ka liigsetest pingetest vabanemine, rahulik olemine.
1. Minu Palve-Meditatsioon (esimene samm) on vägev pingete maandaja, rahulikuks tegija. (Olen seda harjutust teinud rohkem, kui sinul noorusaastaid - aitab, hästi aitab).
2. Võta suhtlemist NAGU näitemängu, nagu näitleja - näidendi sisu on selline, et nüüd ta küsib, uurib, puurib jne. Ja teine näitleja e sina siis vastad sisuliselt õigesti, aga vormiliselt (subjektiivselt) Nagu näitleja. Näitlejad ju laval ei lähe närvi.
3. Vanemad soovivad ju sulle head, ainult head ja neil on elukogemusi palju rohkem, seega - tuleb olla tänulik, südamest tänulik, et nad olemas on, et nad head soovivad ja elurajal suunavad.
4. Korralik puhkus-uni teeb inimesed rahulikumaks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet