Hingamisraskused ja minestamine 03.01.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on mure: ma käisin täna hommiikul vett joomas, sest tuli joogijanu ja kui klaasi vett ära jõin siis tundsin teravat valu kahe kopsu vahel, väga valus oli hingata, hakkasin oma toa poole liikuma ja järsku kadus pilt eest ära, olin pikali maas... seetõttu liikusin voodisse pikali ja ikka oli raske hingata, ja praegugi veel. Mis võib olla selle põhjuseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Noortel on vereriingesüsteem labiilne (kõikuv) ja vererõhk suhteliselt madal. Hingamise muutus joomise ajal mõjutab eriti tundlike inimeste südame-vereringe tegevust (nn respiratoorne arütmia). Karta vaja ei ole, hirmuks põhjust ei ole. Kerge kehaline aktiivsus ja korrlik puhkus on siin lahendiks. minu Palve-harjutus (esimen samm) on väga suureks abiks.
Räägi oma probleemist ka emale, tuju läheb palju kergemaks.
Head harjutamist ja Igast murest saad üle!
Parimate soovidega,
Tohtrionu Jüri O.-M. Ennet