Antidepressandid pärsivad töövõimet? 22.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Võtan kuu aega Escitalopram Teva 20mg tablette. Varem võtsin kuu Cipralexi 10mg tablette. Olen märganud, et tahtejõuetus ja töövõime olematus on suurenenud, kuid tekib uuesti südaööl, kus võin rahulikult keskenduda ja õppida.Kas on võimalik, et võttes hommikuti rohtu, on minu võimed päevaks pärsitud, ning taastuvad alles südaööks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohu annusega ja kellaajaga tuleb "mängida", leida endale sobilik rohuvõtmise režiim. Ergutav ja kergelt rahustav toime sobib päevaks, tugevalt pidurdav, und soodustav toime on aga näidustatud õhtul, enne und. Annusega "mängida".
Õppimise puhul on aju verevarustuse heaks toetajaks minu Palve-meditatsioon, see võtab ka sisepinged maha.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet