Üksikuna tundmine ja kartmine hulluks minna. 07.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline küsimus, et mis ma peaksin tegema, kui ma tunnen end igapäev üksinda, mul on vennad-õed kaugemal ja ma elan koos oma pojaga, kes on imik. Vaatan päeval telekat, treenin pojaga, istun netis, koristan ja söön ka, siis kui isu tuleb. Õues käin ka, siis kui kodus söök otsa saab ja kui on vaja midagi muud osta. Vahepeal, kui vend külla tuleb, lähen talle rongi vastu ja hiljem saadan ta ära ka. Tavaliselt jääb ta kõige kauem 3 päevaks. Mul on nii raske teda kogu aeg ära saata. Lihtsalt nii raske. Netis suhtlen ma ka paljudega, telefonitsi ning msni teel teen weebi, et räägiks inimesega nagu ta oleks siin. Kuid sellegipoolest tunnen ma end nii üksikuna. Vahepeal tuleb lausa masendus peale. Hea, et mul pisipojagi on, tema teeb veel minu päevad elamisväärseks ja ajab mind ikka pidevalt naerma. Kuid siiski olen ma pidevalt öösiti ärkvel, päeval ka ärkvel, magan vahepeal kõigest 5 tundi öö-päeva jooksul kokku. Olen üritanud kauem magada, kuid ei suuda. Ma ei tohiks unetablette ka võtta, kuna ma annan lapsele rinda. Vahepeal näen ma lapse isagi unes. Lapse isa on muidugi vanglas ja ma ei vasta ta kirjadele ega kõnedele. Emal käin ma ka külas kuus vähemalt 2 nädalavahetust(see teeb kokku umbes 6päeva). Rohkem ei saaks käia, kuna ta joob ja ma ei taha teda külastada, kui ta purjus on. Mis ma peaksin tegema? Kardan, et võin veel nii hulluks minna. Mis aitaks, mis ma ette peaksin võtma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled väga tubli, et tegutsed ja lapsega koos treenid. Oled väga tubli!
Lapsega vestle nagu sõbraga: ise räägid oma juttu ja siis räägid ka tema vastusejuttu (nagu nukuteatris või siis päristeatris).
Mina vestlen aegajalt Esivanematega, möödundaegade Tarkadega - ajame tavalist juttu, siis esitan küsimusi ja tema-Targa mõtetega siis ise vastan. Siis tuleb targa küsimus ja mina püüan vastata. Usklikud vestlevad Absoluudiga. Lapse arengule on selline kuuldav kõne-kõnetamine väga kasulik.
Minu Palve-Meditatsiooni harjutus aitab sisepingeid vähendada, eneskindlust ja usku endasse kergitada. Rahustav tee on ka kasuks.
See kaunis pilt muuda erksavärviliseks, see on väga ilus pilt.
Palun kirjuta mõne aja pärast, et kuidas need vestlused kulgevad, kuidas sul elu-olu kulgeb.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet