Naise hääl härib 02.12.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Nimelt on mul selline omapärane probleem. Mind hakkas häirima minu naise hääl. Ma ei oska seda seletada, aga kui ma seda teatud tämbrit kuulen, siis ma lähen nii närvi, hakkan lõhkuma asju, lähen vihaseks, kuigi ma armastan oma naist, siis see teebveel rohkem haiget. Mul tekib kohe selline viha sisse, vahel ma lähen teise tuppa ja lihtsalt murran midagi katki, nt pliiatsi, ja siis tulen tagasi ja teen nägu et kõik on korras. Naine muidugi nüüd juba teab, et mul selline asi ja siis ta lihtsalt üritab rääkida teisel kõrgusel, mis mind ei häiri. Milles võib olla asi? Olen olnud ka ärevushäirete suhtes ravil, aga ei tea, kas see asi on omavahel seotud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mees, probleem ei ole naises ja tema hääles. Endaga on vaja tegeleda: kehalised harjutused, rahustav tee, psühhoregulatsiooni harjutused, minu Palve-Meditatsioon. Osa harjutusi võite koos teha, et ka tema rahulikum oleks. Kõik on omavehel seotud, kõik. Kõike annab ka parasjagu muuta või siis suhtumist asjaoludesse. Lahendeid seega palju.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet