Ei suuda võtta ravimeid 24.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Minu probleem on kummaline. Nimelt ma ei suuda võtta ravimeid. Mingi nädal aega võtan korralikult, kui arst välja kirjutab ja siis vaibub võtmisesoov. Sellega seoses kipun arstile valetama ja vassima. Vb on asi ka selles, et ma tegelikult ei pea end haigeks.. Lihtsalt on tehtud mingi suur viga minuga. Samas ma tahan end parandada, sest mulle ei meeldi arstile valetada.. Ta on mind palju aidanud ja muretseb minu pärast rohkem kui ma ise ja seetõttu on minust kohatu ja vastik valetada otse näkku!!! Vihkan end sellepärast!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

D. A. Lehtmets on hea ars ja tema soovitusi tuleb täpselt jälgida.
Soovitus - võta ja täida päevikut. Sinna olulised tervist edendavad tegemised (mida ise oled otsustanud teha) ritta ja kõrvale siis iga päev nende täitmine (+) märgiga, mitte (-) märgiga. . Näiteks:
E. T. K. N. R. L. P.// E. T. K. ...jne
1. Unerežiim
2. Kehaline (sport)
3. Õige toitumine
4. Li
5. Olansapiin
5. Märkused
(-) puhul alla märkus, mis nii asjad kulgesid.
Arst annab soovitusi, ise tuleb end õigele rajale viia ja seal püsida!
On ka teistmoodi päeviku täitmisi (vt. minu raamtust "Väljavalitu" 14. ptk.).
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet