Psühhoregulatsioon 19.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp, Jüri Ennet

Pingete vähendamiseks olen tegelenud Teie Palve-Meditatsiooniga juba pool aastat. Olen aga hakanud tähele panema, kui pinged vähenevad õlgadest, kuklast ja kaelast, siis olen hakanud rohkem pingeid tundma jalgades. Kas need siis nüüd kogunevad sinna? Kas tuleks jalgadest ka pingeid vähendada? Kuidas?

Palve-Meditatsioon vabastab pingeid kaelast kuni kõhuni, küll aga mitte sealt allapoole (nt jalad, reied jne).

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Oled tubli. Jalgade pingete puhul teen ise ja soovitan ka - nn lapse siputus harjutust. Selili vaibal (voodis) ja siis üks jalg üles ja siputada, siis teine, siis käsi, siis teine, siis kõiki jäsemeid korraga - mõnuga, enesetunde järgi.
Oled tubli, kuula keha keelt ja jälgi seda. Keha ütleb täpselt ette, et mida teha ja kuidas!
Palve-Meditatsiooni kõikehaarav oskus vajabki aega, harjutamist, oma keha kuulamist.
head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet