Magamatus 17.11.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on probleem tegelikult juba pikemat aega, ehk siis võib öelda, et elu jooksul on tulnud ette selliseid perioode, kus ma ei saa magada, olen emotsionaalne loomeinimene, ja kõik ümbritsev mõjutab mind tugevasti. Noorena ei saanud magada, kui olin õhtuti käinud teatris või kinos või kui mind miski erutas ja muljeid oli palju või kui ees ootas mingi tähtis sündmus päeval, seda oli mul juba ka päris väikese lapsena. Nüüd, olles juba nii vana, tunnen, et vahel ei suuda seda magamatust taluda, mõjuvad sellised asjad, nagu näiteks selle väikese poisi surm lasteaias, terve öö olin üleval ja mõtted keerlevad, süda klopib ja judinad jooksevad üle keha. Kuna minu töö on pingeline nii vaimselt kui füüsiliselt, pean olema iga päev vormis ning töötama pingeliselt, mis lisab omakorda pingeid. Kõige hullem oli siis, kui neli aastat tagasi ema oli haigevoodis 6 kuud ning iga öö pidin mitmeid kordi tema juures käima, siis ka veel tööl käima ja kodus teda hooldama , peale ema surma ei saanud ma neli kuud järjest ühtegi ööd magada, kuni keegi andis mulle mingi tableti, ja peale ühte ööd und, hakkas asi tasapisi laabuma. Ka eelmisel kevadel, kui oli palju tööd ja pingeline aeg, ei saanud ma korralikult välja puhata ning kui tuli puhkus, siis ma ei saanud mitte ühtegi ööd magada, kõik ööd olin üleval. Nüüd tunnen, et ei suuda sellist asja enam taluda, hakkab südame peale. Värskest õhust ja jalutuskäikudest ei ole mõtet rääkida, sest kui töölt tulen, olen füüsiliselt nii väsinud, et ei jaksa midagi enam teha, ka ei lähe ma pimedas kunagi välja. Kas ma peaksin pöörduma kuskile unekabinetti või siis psühhiaatri poole või psühholoogi poole, kes võiks mind selles asjas aidata?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Und soodustav AD oleks esimene valik. Proovida võiks Remeron´i (sama ka Esprital´i nime all). 15mg õhtul võiks algannus olla, hiljem õige annus annab endast ise märku, so. annusega mängida.
Südamesse võtmisega on asjaolud sellised, et sinna mahub vaid 4-5 olulist asja, muu jäägu mõttemaailma tasandile (tuhmimate emotsioonidega).
Mina "puurin" õhtuti Kosmilisi avarusi või siis Mikromaailma nö samasuuri vähesusi. Näireks, Linnutee läbimõõt on 30 000 pc (parsekit ja üks pc on 3,263 valgusaastat. Seega, Linnutee läbimiks kulub ca 97 000 aastat valguse kulgemist. Andromeeda tähesüsteem on veelgi suurem jne jne jne ja siis tuleb Kosmose kärjeline ehitus (loe Jaan Einasto "Tumedea aine lugu" ). Siis tekib mõte,et Makro- ja Mikromaailma oma singulaarsuses ja pluraalsuses on nii vägev, et see käiks isegi Absoluudil üle jõu. jne., jne.
Siis eestpalve (Hea Soovimine Mõttes) lähedastele ja ka kaugematele ja siis Une-Kati ongi kohal, et Väike-Vankriga sõitma minna.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet