Hirm suhet lõpetada 19.10.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, minul selline mure. Ma olen oma mehega koos olnud juba 3aastat ja 3kuud.Alles hiljuti sündis meil ka laps, kes nüüdseks on neljakuune. Probleem, selles, et kui mehega koos välja läheme, joob ta nii palju, et hiljem kui kahekesi jääme ja väike tüli tekib, saan ma peksa, viimati lendasin trepist alla, sain rusikaga kõhtu ja näkku. Terve keha oli sinikaid täis. Samas on see juhtunud vaid ühe korra, et nii hullusti peksa saan. Ma armastan teda ja tean, et tema ka mind, olen mõelnud suhtele lõppu teha, aga ma kardan, sest ta on vihjanud mulle, et kui ma peaks ta maha jätma, saadab ta kohtuhagi mulle kaela, nõuab tagasi raha, mille on korteri remonti pannud ja lisaks sellele ka lapse hooldusõigust. Ta oskab nii hästi manipuleerida ja ma kardan ning kui üritan suhtele lõppu teha, õnnestub tal ikka mind ümber sõrme keerata ja siis oleme ikka koos. Kaine peaga ei löö ta mind kunagi. Ma ei oska midagi enam teha, loodan, et oskate aidata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevapealt tema juurest ära koos lapsega ja enne tagasi minemisele ei mõtle, kui ta on neli-viis kuud täiesti kaine olnud, kõik päevad. KÕIK.
Vajadusel olgu käinud ravil.
Agressiivsus on alkoholismi üheks tunnuseks. Kui te nii ei tee, siis olete Orjatüdruk eluks ajaks.
Laps vajab kainet isa, kainet meest vajate teiegi. Agressiivsus ei ole pere kooshoidja. Järgmise kehalise vägivalla osas (ka suusõnaline ähvardamine) tuleb teha esildis Politseile ja siis enam edasisele kooselule ei maksa illusioone tekitada.
Tegutsege!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet