Armastus ja valu 16.10.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen nüüdseks pool aastat olnud suhtes, aga see suhe tapab mind.
Varem oli kõik hästi. Esimestel kuudel tundus, nagu see oleks muinasjutt. Ma sain temaga väga lähedaseks ja me tegime kõike koos ja saime ka erinevatest asjadest rääkida.
See oli hea tunne. Ma tunnen, et olen tema külge kasvanud, sest ta teab igat sünnimärki mu kehal, teab mis kohas puudutades kuidas reageerivad, teab täpselt mu näoilmeid, võib kohe ära öelda, kui ma olen vihane, rõõmus, kurb jne. Meist on saanud nagu parimad sõbrad. Ma tunnen, et kui teda ei ole, on mu elu kuidagi tühi, sest ma pole kunagi sellist armastust kogenud.
Varasemates suhetes olgu see siis pere, sõbrad või tuttavad on alati siuke teistsugune tunne olnud, nagu nad ei hooliks.
Igatahes on nüüd suhtesse kerkinud igasugused probleemid.
Ja ma ei tea mida teha.
Kõigepealt on tal arvutisõltuvus ja üha enam on mul tunne, et mind pole tüliks vaja .Põhimõtteliselt päeval käib ta ilusti tööl ja mina olen hetkel töötu, seega olen kodus. ..aga ma ei tunne end nagu kodus, inimesed siinkandis on kuidagi hoopis ülbemad ja ebasõbralikud.
Seega ma ei saa peale oma musi kellegagi siin suhelda ja siis ma alati ootan teda õhtuks koju. Enamiku aega olen masetsev. Kuna see elu siin ei liigu kuhugi ja ma tunnen et ma närbun ja siis ta tuleb koju ja ka enamiku aega istub arvuti taga. Ühesõnaga meil ei jää enam väga aega, et koos olla.
Olen küsinud, et kas ta ikka tahab mind siia, et mul on alati võimalus lahkuda, kui ta tunneb, et see pole õige, aga ta alati ütleb, et ma olen parim, mis on temaga juhtunud ja siis ma sulan jälle nagu või ta käte vahel ja annan kõik eksimused andeks.
Põhimõtteliselt
on tunne, nagu ma oleksin iseenda kaotanud, ma teen kõike, et tema oleks õnnelik, aga samas ei ole ise seda.Väga harva.
Ja teine probleem on tema kommenteerimises, kuidas ta kommenteerib teisi naisi, kirjutab neile nende rindade ilust jne . Jääb tunnne, et ma pole tema jaoks piisavalt hea.
Ja kuna ma olen talle mitu korda juba uue võimaluse andnud, siis mu sisemus on üsna katki, tunnen end kuidagi tühjana.
Põhimõtteliselt peale iga uue võimaluse andmist on ta natuke aega olnud korralik ja siis on järsku mingi lihtsalt hakkanud samu vigu kordama.
Ma pole kindel, kuidas ma peaksin temaga käituma või et kas meie suhe toimib.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Aeg on parim selgitaja. Elage veidi (paar kuud) teineteisest eemal ja siis selgub, et väärtuslikum on arvuti või teie, või...
Oma mina ei tohi kaotada, oma soovid selgelt esitada, kompüromissid olgu kahepoolsed.
Suhe ei ole omand, suhe on ühisosa -ühiste huvide, tunnete, plaanide, tegemiste kogum, mis mõlemile väga olulised. Kui seda ühisosa on, siis on asjad korras, kui ei ole, siis on ka asjad korras, so selged selle suhtega.
Psühhoanaleptikumid (psüühikat nö julgustavad, tugevdavad, virgutavad ravimid) siin ei aita.
Anna aega atra seada e. elage veidi lahus.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet