Iiveldus ja oksendamine 17.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,
nii kaks nädalat tagasi sai jälle kõik alguse. Pearinglus ja südamekloppimine, paari tunniga sain taas korda. Ja siis nädal hiljem kõhus kramp ja oksendamine, öö läbi käisin tualeti vahet. Perearst tegi vereproovid, mis olid õnneks korras, kirjutas Xanaxit. Tablette ma ei ole veel võtnud, üritan mõtlemist korrigeerida. Enesetunne on nagu enam-vähem juba, aga ikka see öökimine, nädal aega igal hommikul, rase kohe kindlasti ei ole. Kas see oksendamine ja öökimine on ärevusest või peaks asja ikka edasi uurima... Aitäh!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas enesetunne on kuidagi sarnane aastatetaguse paanikahooga? Siit siis vastus tegutsemiseks.
Rahustavad võtted, minu Palve-meditatsioon, jalutuskäigud, päevarežiim - selles alustada. vt. varasemaid soovitusi ärevushäirete vallast.
Vedelikku (min. vesi, rahustavad teed) väikeste lonksudena päeva jooksul rohkelt, et oksendamistega nn veekaotust ei tekiks.
Suits-alko - ei. Toitu korralikult mäluda ja kogus tagasihoidlik.
Eks nii sellest vaevast lahti saabki.
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet