Ühiskonnaga sobitumine 31.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

ja veel, lugedes siin viimaseid postitusi........miks peaks ühiskonnaga sobituma, kui inimesele tundub, et see ühiskond on haige ja ebanormaalne. See on minule erakordselt tähtis küsimus. Ja see, kuidas Teie sellele vastate, sellel on ka tähtsus. Ise tunnen, et on ebanormaalne sobituda igasuguste tingimuste ja loomustega, parem on eemale tõmbuda. Miks meie ühiskonna süsteem ei lase inimestel rahus olla ja oma elu elada, ma pole sotsiofoob, aga mu loomus ei luba sobituda igasuguse eluvormiga, mida ühiskond pakub, sest ta pakub pugejalikkust, silmakirjalikkust ja kui inimene läheb endaga vastuollu, siis probleemid tekkivadki.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sobitumine e adapteerumine on üks valdkond (kui see sotsiaalne keskkond meile vajalik on) ja teine valdkond on selle keskkonna, sotsiaalse keskkonna muutmine (kui see meie inimlike vajaduste rahuldamist ei võimalda). Mõlemad poolused on olulised. Elame vaid kord ja selle tõttu ei saa seda asja järgmistesse viisaastakutesse või viisrikkama ajastusse jõudmiseni või surmajärgsesse valda lükata.
Kui ise võiks mingil põhjusel sellele kõigele käega lüüagi ja "nirvaanasse tõmbuda", siis meie lähedaste ja lähedaste lähedaste nimel ei ole meil selleks õigustust. Ei ole.
Meie lapsed ja Lapselapsed vajav meie ühiskondlikku aktiivsust!
Lippude alla,
Jüri O.-M. Ennet