Halb mälu 05.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu poisil on väga halb mälu. Ta küsib mult midagi ja 5 minutit hiljem küsib mult sama asja, ilma et mäletaks, et ta seda juba küsinud on. Ja üldse, asjad millest räägime, ununevad tal ära. Lisaks läheb ta ka väga kiiresti närvi. Kust saaks abi, kas on mõni arst , kes sellega ka tegeleks, sest perearst ei võta midagi ette, aga mulle valmistab see juba suuremat probleemi?!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kõik annab treenida ja treenida annab ka mälu. Kahjustavad tegurid tuleb kõrvale jätta: suits, alkohol, narkots. Kehaline tervis tuleb korda saada ja ka seda harjutamisega tugevdada. On ju ammutuntud tõde: Terves kehas terve vaim (siia alla kuulub ka mälu)!
Kuidas tal koolipingis asjad kulgesid? Mis on tööd ja tegemised praegu? Kas värvid, keemia, muud mürgid?
Täpsemaid andmeid on vaja.
Mälu on suuresti arendatav, treenitav. Ja mitte ainult koolipingis.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet