Kuidas äratada kuutõbist ? 05.07.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Kuueaastane tüdruk, kes kõnnib unes ja vahepeal ka nutab ja ajab segast juttu. Äratada on väga raske, sest ei reageeri peaaegu üldse välismaailmale. Kuidas saaks teda äratada?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Lastepsühhiaatri jutule, siis saab tervikliku pildi. Enamasti on selline uneskõndimine mööduv nähtus. Rahu ja korraliku režiimiga on neid jalutuskäike tunduvalt vähem või kaovad täieliselt. Rahulik rääkimine ja teksti kordamine, lihtlausetena nende jalutuskäikude ajal - see on hea. Raputamine ei ole soovitav. Õrnalt suunata tagasi voodisse. Rahustavad veeprotseduurid õhtul (soe vann, dušš) on kasuks.
Lastepsühhiaater aitab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet