Ärevushäired. Söögiisu langus, iiveldus. 17.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Sünnitasin keisrilõikega novembri lõpus lapse. Umbes kuu aega hiljem hakkasid ärevusehäired ja ma magasin vähe ja halvasti. Olin nii väsind ja kurnatud. Läksin psühhiaatri ja psühholoogi juurde. Sain antidepressandid( mirtazapin). Võtsin neid kuu aega. See tegi mind jube uimaseks. Lõpetasin nende võtmise, üritasin ikka ilma saada hakkama. Siis läks natuke paremaks, ärevusi küll oli, aga mitte nii tugevad ja nii palju kui enne. Mõtelsin et suvi tulemas ja siis läheb veel paremaks. Siis aga mingi aeg, kui ma need tabletid ära jätsin, hakkasid hommikul( mitte iga hommik) iiveldused ja oksendasin. Umbes 3 kuud ei võtnud neid antitepressante. Nüüd läksin psühhiaatri juurde tagasi ja ta kirjutas uued rohud välja (cipralex) need tegid asja veel hullemaks. Mul ei lähe enam söök sisse ja kui olen kuidagigi söönud, siis maos kõik keerab. Söögitorus kõrvetas. Isu pole üldse. Helistasin psühhiaatrile ja ta kirjutas digiretseptile uue rohu. Kaua ma pean sedasi neid kastsetama, milline mulle sobib? Tunne on nii kehv ja pean veel 6-kuuse lapsega hakkama saama. Raske on. Aga kui ma keeldun igasugustest antitepressantidest, kas siis iiveldused iseenesest ära ei lähe?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Läheksin Mirtazapini juurde tagasi, aga annust vähendaksin - eelmisest annusest võtaksin pool või kolmandik või isegi neljandik! Väike annus mõjub hästi. See annus võtta õhtul, sest rohul on ka undsoodustav toime. Võtta 1-1,5 tundi enne uneaega.
Tööjaotus, et korralikult puhata saaks.
Minu Palve-Meditatsioon ja päeval ka mitmed 3-4 minutilised puhke (relax)hetked.
Sellest alustada.
Kõik saab korda!
Jüri O.-M. Ennet