Mure - mida öelda elukaaslasele 09.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline mure, et mu elukaaslane kinkis mulle paar aastat tagasi 5000.- kullapoe kinkekaardi ja nüüd ta tahab, et ma ostaksin endale selle eest midagi, aga rebisin selle vihahoos katki ja viskasin minema. Ning ei julge talle seda öelda. Mida ma peaksin tegema, kas tõtt ütlema või mingisuguse vale välja mõtlema? Palun andke head nõu, kardan suhte sellega ära rikkuda. Tänan!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vanasõna - valel on lühikesed jalad - paneb kõik paika. Endale ja temale selgeks teha selle vihahoo põhjus-mehhanism jm sellega seonduv. Kui ta teist hoolib, siis laabub kõik jälle õnneradadele. Kui aga kinkekaart tähtsamaks osutub, siis on temale SEE kaart tähtsam teist -ja asi jälle selge!
Tegutsege, sest viivitamine "närib närvi".
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet