Müra suhtes üliltundlikkus 05.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen muutunud ülitundlikuks müra suhtes. Alguse sai probleem sellest, et magamistoa seina taha tekkis privaatne ööklubi ning pidev tümps oli väga häiriv. Praegu on seoses läbirääkimistega jms. probleem tunduvalt väikesem, aga minu närvid on kogu selle perioodi peale kõvasti kannatanud. Lisaks on akna alla ventilaatorid, mis tekitavad ka parajat müra.
Hoolimata sellest, et praegu on enam-vähem normaalne, on minu närvid müra suhtes juba nii pingul, et mõtlen sellele peaaegu pidevalt (et kas täna õhtul hakkab kostma või mitte jne). Viis aastat tagasi poleks praeguseid mürasid tähelegi pannud. Isegi mujal viibides olen liigselt tundlik.
Tahaks "endist mina" tagasi. Kardan, et ei aita ka ärakolimine, sest enda eest ju ei põgene.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

a) rahustavad teed apteegi vabamüügist.
b) piisav füüsiline koormus päeval, et vägilasund öösel magada.
c) minu Palve-Meditatsioon. Teen seda ise iga päev - väga hästi aitab. VÄGA!
d) vt. "Väljavalitu" soovitusi - üks või kaks korraga praktiseerimiseks võtta.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet