Kas positiivne stress ka nõrgestab? 30.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen leidnud meeskodaniku, kellega suhe liigub järjekindlalt edasi, kes hoolib minust ja kelle suhtes on tunne, et tema ongi see, keda ma oma ellu olen oodanud. Me teeme koos igasuguseid asju ja meil on ühiseid huvisid. Me saime lihtsalt juhuslikult tuttavaks. Mitte mingi tutvumsiportaali vms. kaudu vaid elu ise viis meid kokku. Olen nii õnnelik nagu ei kunagi varem. Olen muidu olnud terve inimene, kuid nüüd on äkki igasugused tervisehädad hakanud kallale kippuma. Ma ei jää vist ühestki viirusest puutumata ja kahe haiguse vahepeal olin ükskord ainult 2 päeva terve. Kardan, et varsti see mees vaatab, et olen liiga nõrga tervisega ja nagu hädine vanainimene. Olen püüdnud väiksemale kurguvalule mitte tähelepanu pöörata, et kevadine aeg, küll möödub. Aga siis käisime mere ääres jalutamas koos ja pärast seda jäin jälle haigeks. Korra see mees ütles:"Mis? Jälle haige?" Ma nagu ei tahakski talle öelda, kui midagi viga on. Aga siis ta kutsub jälle kuhugi ja mina tahan ju ka kokku saada. Ei saa ju minna koos välja sööma, kui mul polegi söögiisu hetkel. Ükskord hakkas temaga koos olles nina verd jooksma. Mul muidu üldse ei jookse ja pole rohkem peale seda ka jooksnud. Mida ma tegema peaksin? Ma nii väga hindan seda suhet ega taha jätta muljet kui mingist nõrgukesest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tervis vajab tugevdamist: nii enda heaolu silmas pidades kui ka Tema nimel, et rohkem talle meeldida. Seega - harjutada.
Olla Ise ja loomulik. Kui ikka kõhuke täis, siis vägisi süüa pole mõtet. Kui mererannas jahe tuul, siis nii ka öelda-tegutseda, mitte kange-lannalikult külmetada ja hiljem kurguvaluga tegeleda.
Tunda ka sellest rõõmu, et organism juhiseid andis-annab edaspidise tervistugevdamise vallas.
Rõõmsaid tegutsemisi!
Jüri O.-M. Ennet