Skiso-afektiivne häire - mida edasi teha? 26.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen mures abikaasa seisundi pärast. Tal on nimelt diagnoositud skiso-afektiivne seisund. Arst on määranud raviks 2x20 mg Fluxi ,3x100 mg Betamaksi ja 1x30 mg Remeroni, kuid see ravi pole tulemuslik. Nimelt ei taha ta suhelda mitte kellegagi, ei taha kodus midagi teha, lisaks tarvitab ta enesetunde parandamiseks alkoholi, seda ohtralt kohe, tal on söömise ja oksendamise probleem. Umbes aasta tagasi hakkas ta öösiti üles tõusma ja ka siis sööma. Oleme juba 2003. aastast koos, alati kui on olnud sellised kehvemad perioodid, siis on saanud haiglast abi, nüüd on juba pea aasta see kestnud ja paremaks ei lähe, mis teha, palun andke nõu!?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Pole Teda näinud, aga raviskeemi paneksin neuroleptikumi. Alkholi kõrvaldaksin ka repertuaarist. Harjutused pingete maandamiseks on kindlasti vajalikud. Mängulisus aitab tugevasti. Koostöö psühhiaatriga.
tegudele ja iga tera tervise varasalve on oluline. Iga.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet