Mida teha laguneva perega? 24.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere.

Asi on kestnud aastaid. Oleme "koos" olnud enam-vähem 9 aastat. Olen kahe lapse isa. Ma olen enda naist mitu korda petnud, andeks saanud ja uuesti petnud. Nüüd 2 aastat on selline "paus" ning sain aru, milleks mind siia ilma loodud on- perekonna ja laste jaoks. Ma ei taha enam ringi tõmmata ja ma tõesti ei taha enda laste ema kaotada ning ka lapsi- nad on kõik mu elus ja ma ei suudaks nendeta elada!
Temake väidab, et tal pole tundeid ja tahab ära kolida. Ise valetab ja vassib mulle- vabandus on see, et "ei tahtnud mulle haiget teha!"
Alati on tal minevik meeles ja seda hõõrub nina alla väga tihti. Kas seda saaks profesionaalse abiga kuhugile tagaplaanile tõrjuda, et alustada uue lehe pealt selle suhtega?!
Ma tahan väga asja korda saada, kas on see mõistlik üle küsida perekonnanõustajalt või asi on tõesti nii lootusetu, et mõistlik oleks lahku kolida ja uuelt leheküljelt alustada? Tõesti hoolin ja pakun kõike, mida üks korralik pereisa peaks naisele ja lastele pakkuma- tagasi aga ma ei saa midagi.

Mida teha? Kelle juurde pöörduda?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Asjalik ja konkreetne laste toetamine nii vaimselt kui ka materiaalselt - isa roll. Enda käitumist muutu selliselt, et abikaasaga hingeline ühisosa suureneks. Anda abikaasale hingamisruumi ja end domineerivalt temale ei paku. Kui ta Teie meelemuutust märkab ja selle püsivuses enam ei kõhkle - siis võib loota praegusest paremat. Turumajanduslik käitumine siin ei aita, aitab andmisrõõm. Andmisrõõm!
Kannatlikkust!
Jüri O.-M. Ennet