Ärevushäire ravi lõpetamine 12.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist, olen tarvitanud Ketipinori (25mg'd) bipolaarse häire (II-tüübi) pärast kõigest 3kuud, kuid olen mõelnud selle lõpetamise peale. Tugevaid meeleoluhäireid olen kogenud 12-16aastselt, samuti ka 18-19-20 aastaselt päris rängalt. Austraalias olles olin mõtetega sügavas mustas augus, millele järgnes aeg, kus täitsin kõik oma unistused. 2011. aasta alguses sõjaväes olles läks asi kontrolli alt ning viibisin psühhiaatriahaiglas (2. osakonnas) 3 nädalat. Sain vabastuse ning alates sellest ajast olen tundnud kergendust, stressiallikad vähenenud tänu selgusele peas ja uutele unistustele. Põhjus, miks soovin lõpetada tarvitamist, kuna tunnen iseendaga elamise puudust, kogedes emotsioone sügavamalt, tänu millele on võimalik end realiseerida. Olen võimeline muutma ennast elama regulaarselt, käia trennis ning piiri pidada lõbutsemisega, samuti toituda korrektselt ja magada vähemalt 8 tundi päevas. Samuti tahaks elada ilma regulaarse tablettidevõtmise nagu normaalne inimene. Tean, et Ketipinor25mg lõpetamisel tuleb kõvasti vaeva näha iseendaga, kuid tean, et olen suuteline selleks.

Ette tänades!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ravitohtriga tihe koostöö, teineteisemõistmine. Ravimid selleks, et enesetunne Sinul hea oleks, et ebasoovitavaid protsesse ennetada. Koostöö. Enesejälgimise päevik (kord või kaks nädalas lühimärkmeid, et kogu protsess psüühikaga oleks Sinu kontrolli all ja varakult (kui peaks mingil põhjusel muutusi tulema).
Non nocere - ei kahjusta! end.
Organism on treenitav, psüühika on treenitav, tundeelu annab treeninguga palju mõjutada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet