Mure kalli inimese pärast !! 10.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minu sõbral hakkasid mõned kuud tagasi vägivaldsed mõtted. Iseloomult on ta hooliv, armastav, toetav ning igati abivalmis inimene, kuid kui ta on koos sõprade või perekonnaga või ükskõik mida tehes ja kuskilt lahkudes tekivad talle sellised mõtted, et tahaks nendele inimestele halba või haiget teha. Need mõtted ei teki, kui ta on koos ema või vanaema ja vanaisaga. Ta kardab enda mõtteid, kuid ei suuda ka neid kontrollida. Ta on öelnud, et ei taha kellelegi haiget ega halba teha ja ta kardab kõige rohkem seda, kui ta enam ei suuda enda mõtteid kontrollida ja hakkab tegutsema. Ta lapsepõlv ei ole kõige ilusam olnud, kui ta oli noor siis kasuisa oli tema suhtes vägivaldne ning hoolimatu. Kas need mõtted on tingitud lapsepõlves läbielatud traumadele või on nende mõtete põhjuseks midagi muud? Kas tal on põhjust psühholoogi visiidiks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Sundmõtteid (ka halbu) esineb paljudel. Ravitav. Arstirohtu saab psühhiaatrilt.
vt. tervist tugevadavaid soovitusi raamatust "Väljavalitu", alusta minu Palve-Meditatsiooni harjutusest.
Tervist kahjustavad asjad jäägu tagaplaanile ja tervist edendavad olgu esiplaanil.
Alustada psühhiaatri juurest, head rohud olemas, harjutused ka vajalikud.
See mure on kõrvaldatav!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet