Ärritumine, alkoholi tarbimine. 09.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul on selline probleem, et tunnen, et minuga pole kõik korras. Ärritun väga tihti. Kui mul mingi mure on, siis tahaks ainult juua ja selle joomisega olen oma elu ära ka rikkunud. Nii palju käib peast mõtteid läbi, et tahaks lihtsalt surra. Vihkan üksindust. Mulle üldse ei meeldi üksi olla. Olen elukaaslasega ka minu joomise pärast tülitsenud ja nüüd läksime üldse lahku. Tunnen, et ei ela seda üle. Alati, kui ma joonud olen, siis on tulnud ette ka hetki, kui ma lihtsalt ära keeran. Ma nutan ja karjun ja kurdan sõpradele, et mul on eluisu otsas. Ma tean, et ma ei tohiks juua, aga kui joon, siis tunnen ennast lihtsalt nii hästi ja siis ei tundugi elu nii hull. Ma olen veel selline ka, et ei räägi üldse oma muredest kellelegi. Ma hoian kõik endale ja lihtsalt ei suuda enam niimoodi. Nii kõrini kõigest lihtsalt.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Alkoholile ei.
2. Depressioonile ravimite ja harjutstega "elu kibedaks teha".
3. Elusihidid paika.
4. Sportlik eluviis ausse kergitada.
5. Psühhiaatri vastuvõtule.
6. vt. suuniseid minu raamatust "Väljavalitu".
Tegudele,
Jüri O.-M. Ennet