Paanikahood ja Cipralex 05.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere Lp Dr Ennet,
Mure järgmine...Aastaid tagasi diagnoositi ärevus ja paanikood, mille raviks määras psühhiaater Cipralexi 5mg päevas. Nüüd peale teise lapse sündi on hood tagasi. Esinevad just öösiti. Ärkan üles, iiveldab, süda taob, minestustunne, keha üleni pinges. Surmahirm on meeletu. Ärevusse ajab nüüdseks juba hirm paanikahoo ees. Alguse on kõik arvatavasti saanud minu kaasasündinud südamehaigusest (pikk QT, paigaldatud ka stimulaator, seega tegelikult reaalset ohtu ju elule ei ole, aga ikkagi...). Küsimus selles, et tahtsin nüüd uuesti hakata Cipralexi võtma, kuid mu sugulasest arst ütles, et tema ei soovitaks seda ravaimit, kuna see pikendab südame QT-ed. Perearst aga ütles, et tema midagi sellist selle ravimi kohta ei leia, ainult kui üledoosi korral võib nii juhtuda.
Teen ka kõvasti oma mõtetega tööd, liigun väljas, teen joogat, ostetud ka raamat "Väljavalitu", aga ei saa vist ilma ravimita päris üle sellest. Nii tahaks elu nautida ja oma 8-aastast ja 3-kuust last rõõmuga kasvatada. Mitte veereda hirm silme ees kogu aeg:)
Aitäh! K.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Võtke varem kasutatud annusest 1/2 ja siis nädala möödudes (vajadusel) hakkate annust kergitama. Harjutused ja muud tarkused on kasuks.
Lapsuke on ka suur Rõõmutegur.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet