Alprazolami sõltuvus 27.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Olen ärevushäirega patsient. Puberteediealise tütre probleemidega lõi mul selle aasta alguses haigus tugevamalt välja. Võtsin sel ajal Elicead 20 mg + Valocordini tilgad (annus ulatus 15 -20 tilgani) + 0,5 mg Alprazolami (Valocordini ja Alprazolami tarvitasin kolmveerand aastat). Täielik kokteil! Käisin psühholoogide juures. Pöördusin aprillis oma psühhiaatri juurde. Mulle kirjutati alguses 75 mg Venlafaxin, mille nädala pärast pidin vahetama 150 mg Venlafaxini vastu. Nüüd ei võta enam Valocordini juba kuu aega. Alprazolami võtsin alguses terve, nüüd võtan pool tabletti. Proovisin Alprazolami mitte võtta, kuid enesetunne läks nii halvaks, et pean võtma pool tabletti. Hommkuti peale ärkamist aja tugevasti iiveldama. On tekkinud meeletud peavalud. Meeleolu kõigub. Millal võiks hakata kaduma iiveldus, söögiisu pole? Millise aja pärast võib hakata toimima Venlafaksin? Suured tänud!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alprazolamist on vaja vabaneda. Vaja asendusrohtu. Kui AD-st ei piisa, siis vaja väikeses annuses neuroleptikumi. Psühhiaater määrab.
NB. Muud tervist tugevdavad nipid, psühhoregulatsioon lõõgastumiseks-puhkuseks, kehalised tegemised.
Arstirohi on vaid osa tervise parandamise registrist. Vaid osa.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet