Pidev uni ja väsimus 21.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Mul oleks selline küsimus, et ma ei kujuta ette millest ja kuidas see võib tekkida. Aga mind painab juba rohkem kui aasta pidev väsimustunne ja uni on mul ka rohkem kui hea. Ma magan vahel 10-12 tundi päevas (enamus ajast), aga hommikul ärgates peale 1 tundi või nii, tunnen, nagu oleks ma ikka vähe maganud ja väsimustunne on suur. Ma saaksin aru, kui see oleks mõnest füüsilisest raskest tööst tingitud vms, aga nii rasket tööd mul pole tehagi kuskil. Väljas ma ju ometi liigun ja värsket õhku saan. Ma ei saa õhtuti väljagi minna, sest väsimustunne on juba enne seda nii suur, et loobun sellest ja lähen magama. Teised juba kurdavad ka, et millest mul see väsimus tuleb, aga ma ei oska neile midagi vastata, lihtsalt on nii ja see on häiriv, kuna elustiil on suurelt tänu sellele muutunud. Ma ei jaksa midagi sellist enam teha, mida ma varem hea meelega tegin. Nüüd ainult lihtsalt oleks, puhkaks ei tea millest ja magaks.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Verenalüüs ja ka rauaga seonduv (aneemia) selgitada.
2. Vererõhk. Madal rõhk on unisuse-uimasuse üheks põhjusteguriks.
3. Depressioon. Depressiooni puhul võtta ergutava toimega AD-d (Flunxol) hommikul. Vajadusel psühhiaatri konsultatsioon.
4. Aju verevarustust ergutavad harjutused - Minu Palve-Meditatsioon, kerge sportlik tegevus, veeprotseduurid jne.
5. Elusihid selgeks (endale!). Otsustamatus väsitab, kurnab, vaevab.
6. vt. Tervisemaja soovitusi raamatust "Väljavalitu".
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet