Ma ei oska enam midagi teha ja kuhu pöörduda. 20.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Küsimus on nii keeruline, kuna asi on aastaid juba kestnud, kuid nüüd on mul jaks otsas. Meil on tore ema ja isa, kuid probleem on suur, kuna teen ja aitan, kuid kasu ei midagi ja saan vaid riielda. Tunnen, minust pole midagi enam järgi jäänud, olen sisemiselt nii läbi põlenud, ma vajan abi, kuna ei saa enam hakkama.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule. Ise kõiki käepäraseid tervisliku eluviisi nippe kasutada, ka nn. väikseid nipikesi. Puhkus taastab jõu - une arvelt ei tohi midagi teha, keha ja vaim vajab puhkust, et saada energiat, et saada elurõõmu.
Kui Vanemad vajavad sotsiaalabi, siis elukoha sotsiaaltöötajaga ühendust võtta ja sealsed abivõimalused ära kasutada.
Mõne sõbra-lähedasega nõu pidada ja eluprobleemidele ühiselt lahendusi otsida.
Julgus puhata ja siis ka puhata - see on algusots. Maavärinaid meil pole ja Teie lähikondsed (nagu kirjast näen) islamimaid ka "vabastamas" käima ei pea (neile tehakse nüüd Tallinnasse proteesivabrikut, mis Te arvate, miks?). Kõik siin Ilmamaal on suhteline ja see sõltub suhtumisest. Seega - suhtumist tuleb muuta, muidu me selles eluvõitluses vastu ei pea.
Võitleja! - puhka, muuda suhtumist ja võilte. Muutu ise, et keskkonda muuta, et ühiskonda inimväärsemaks muuta. Kõik ei saa ju väljamaale põgeneda - Eestimaa ja Eestirahvas vajab siin ümberkorraldusi. Esivanemad said hakkama, saame ka meie. Aga ainult tegutsedes.
Tegudele, Võitleja!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet