Ärevus, depressioon, toitumishäired jms 05.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Pöördun Teie poole järgmiste küsimustega. Olen enda tervise pärast pisut mures, sest ma ei suuda tööl keskenduda, olen rahutu. Pingeid maandan söömise ja oksendamisega - tean et mul on buliimia, kuid seda ravides juba aastaid pole miski efektiivne olnud. Kipun ennast ise rahuldama. Seda eriti pingelistes olukordades. Selle teemaga pole ma varem abi otsinud. Peres on mul keerulised suhted, mul on laps ja lapse isa oli/on vägivaldne, kuid mitte ainult füüsiliselt, vaid ka vaimselt ja ma ei suuda tema loenguid ja pahakspanevaid sõnavõtte enda suunas taluda, olen lausa enesetapu äärel, pole seda vaid oma lapse pärast teinud. Näen vaimusilmas juba, kuidas ma peksan oma elukaaslast, nii, et ta on maas, kägaras ja verine...lihtsalt kujutluspildid on sellised. Kas ma hakkan hulluks minema?
Ps! Näris vahetpidamata nätse.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater aitab, arstirohtu on vaja. Paralleelselt tuleks koduprobleemidele ka lahendusi leida. Hea, et töökoht ikka olemas on.
Vastupidavust ja tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet