Mida teha päevikutega? 25.03.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul tekkis selline mõte, et olen juba mitu aastat pidanuid päevikuid ja hakkasin nüüd mõtlema, et kas see on ikka hea mõte neid alles hoida, sest nii kui ma neid näen, tekib mul masendus, sest minevik tuleb meelde.
Võib-olla peaks neist loobuma ja siis võib-olla tekib ka see tunne, et saab eluga edasi minna. Ma ei tea kas see teema sobib siia, aga see on küll seotud mu tihti tekkiva masendusega...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Päevikud ilusti pakkida ja peale kiri: "Avan aastal 2050".
Päevikut kaasajast edasi pidada.
NB. Päeviku pidamisel ei oluline mitte faktid ja narratiiv (lugu), vaid printsiibid. Uued printsiibid aitvad elu uutmoodi-paremini elada.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet