Kuidas aidata sõbrannat sundmõtete puhul? 03.03.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul on üks kallis sõbranna, kunagi oli suur seltskonnainimene, aga tänu algklassisuhtejamadele on tekkinud sundmõtted. Nüüd ta käib 11. klassis ja tal jälle tekkinud palju sõpru, kes temast hoolivad. Nüüd, kui me oleme väga lähedaseks saanud, on ta mulle tunnistanud, et tal ikka veel need mõtted, et vahepeal, kui ta midagi ütleb, kardab, et inimesed tema ümber arvavad, et ta imelik jms, ütleb midagi kahtlast. Tunnistas, et vahepeal isegi kui ta minuga on, kardab minuga rääkida, kuna mõtleb, et arvan, et ta imelik. Kuidas talle selgeks teha, et ta mulle hea sõber ja ma mõistan tema probleemi, ma ei vaataks ei iial teda kui imelikku inimest? Kuidas teha, et tal kaoksid need mõtted?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri jutule, saatekirja vaja ei ole. Vajalikud rohud aitavad sellest vaevast lahti saada.
Tervislikud eluviisid ja korralik puhkus on alati kasuks. Aga tohtriga vestelda on ka veidi vajalik.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet