Täpsustus küsimusele "Sõltuvus spordist" 27.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tänud vastamise eest. Spordialaks on jalgratas (need trennid võtavad ka ilmatuma aja - võistlushooajaks eetevalmistumisel 5h päevas). Töötan ise ülikoolis ja teen doktori kraadi meditsiinilise biokeemia valdkonnas. Seni olen mõlema alaga hakkama saanud ja loodan, et asi väga kontrolli alt ei välju...kui olukord ebastabiilseks muutub, siis pöördun taas Teie poole.

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kas eesmärk on OM või rahvasportlik lähenemine? Kas teadus on prioriteet või kõrvalala? Sellest alustada. Üks-kaks korda nädalas mahutrenni ja teised trennid ajaliselt kahe tunni sisse ja intensiivsusega, intervalliga. Mägitreeningul O2 osarõhk väiksem, seda "seisundit" võiks ju ka hingamise regulatsiooniga (väljahingamine ja väike tahtlik paus) või hingamismaskiga tekitada. Aga siin ka organismi kahjustamise, (regulatsioonide) kahjustamise oht. Yoga puhul on hingamispaus (õpetaja juhendamisel) üks asi, spordis hoopis midagi muud.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet